v
svi
17
2011

Slatina – Virovitica

U rano jutro, 7:30, precizna i točna, stigla je Antonija do mene i nakon izbora bicikla za nju, a onda i za mene, krenusmo do centra Slatine na zborno mjesto. S druge strane ulice približavao se g. Ivica, netom iza njega stiže i gđa. Snježana. Još se trenutak razmjenjuju poneke poruke u očekivanju možebit zaspalih, a budući da se nitko više do 8:00 nije pojavio krenusmo na svoj prvi veliki put, čak i za Antoniju dulji od njena najduljeg biciklističkog putovanja. Cilj nam je napraviti kružno putovanje po sjeverno-zapadnom dijelu naše županije, odnosno nakupiti 100 km ceste i tjelovježbe za buduće putovanje u Osijek. http://www.gmap-pedometer.com/?r=4156304 Vrlo smo hrabro zavrtili pedale na prvim kilometrima, prošli dva raskrižja i semafore, cesta blago klizi u slavonsku ravnicu, tek što smo napuštali zadnje kuće u V. Nazora, s moje se lijeve strane stvori biciklist (pravi biciklist, odora, bicikl cestovnjak, naočale, na prvi se pogled vide prijeđeni kilometri u pojavi), upita me, jeste li vi Željko, jesam velim ja, a ja sam Ivan155 iz Virovitice. E baš krasno, očekivao sam da će nas dočekati negdje pred Viroviticom, da ćemo skupa popiti piće u Virovitici, a on lijepo potegao do Slatine i sada skupa s nama vozi cijelu rutu. Prekrasna podrška našoj maloj ekipi. Priče naravno nije nedostajalo i jako nam je drago bilo što imamo iskuna biciklista uza nas. Pred Čađavicom skrenusmo lijevo na put za G. Predrijevo i Sopje te nastavljamo kroz Vašku prema Orešcu, Suhopolju, Gradini i dalje put Virovitice. Od Vaške do Suhopolja pratio nas je cijelo vrijeme jak vjetar i smanjivao brzinu na čak 12-tak km i dosta nam pomrsio planove o prosječnoj brzini i dolasku u Viroviticu prije 11 sati. No, sve zlo snjim i vjetar i kamione koji voze repu i jure nesmiljenom brzinom svladali smo hrabro i u Virovitici se pojavili u 11:30. Ivan nas je odveo u svoj dom i ugostio zdravom hranom i toplim čajem. Podršku nam je došao dati i Oliver, prijatelj iz virovitičkog fotokluba. Nakon polsatne pauze pođosmo na put preko Rezovca, Borove i Pčelića, pa odmor i ručak u Višnjici i nakon toga zadnja etapa od 12 km do Slatine. Sveukupno 111 km za 5 sati i 23 minute. Cjelodnevni smo izlet završili sretni i zadovoljni uz male pozadinske bolove na znanom mjestu, ali to će proći do slijedeće vožnje koju pripremamo prema Donjem Miholjcu na fiš kod gđe. Snježe. Ako podizanje fotki ne uspije sada onda ću sutra pokušati ponovo.

Slatina - Virovitica, snimio R. Turkalj

About the Author:

Comments are closed.

bike125-125

Posjetite bike.hr!

Forumske aktivnosti

Prijava